Balkónové dvere

balkonove dvereBalkónové dvere – tiež niekedy nazývané ako francúzske okná – ale predsa len nie sú to isté. Konštrukčne sú úplne rovnaké. Sú vyrábané z rovnakých profilov ako eurookná (profil 68, 78). Základné prevedenie balkónu má spodný vlys rámový, ale môže byť vyrobený ako bezbariérový, so spodným hliníkovým prahom ako na vchodových dverách.

Aký je teda rozdiel medzi balkónovými dverami a francúzskymi oknami?
Rozdiel je v ich používaní.

Balkónové dvere sa používajú ako vstup na balkón alebo terasu a francúzske okná plnia iba funkciu okna, nie sú prechodné a z vonkajšej strany sú ochránené zábradlím.

V našej ponuke nájdete balkónové dvere otváravé a posuvné

Balkónové dvere

  balkonove dvere
 1. jednokridlové alebo dvojkridlové
 2. celoobvodové kovanie Maco, otváravé/ otváravo sklopné s mikroventiláciou 
 3. štvorpolohová kľučka
 4. protiprievanová poistka
 5. na vonkajšej strane madielko
 6. možnosť bezbariérového prevedenia s hliníkovým thermo prahom (ako vchodové dvere)
 7. v štandarde kľučka z vnútornej strany, možnosť obojstrannej so zámkom      

Sklopno – posuvné dvere s kovaním PSK PORTAL  plus a PSK PORTAL  Z plus s nútením ovládaním

Veľkoryso dimenzované presklené plochy sú trendom súčasnej modernej architektúry. Prinášajú viac voľnosti, pohodlia a svetla, s čím však súvisí vyššia hmotnosť posuvných krídel. Vďaka novým vozíkom a koľajniciam s menšími rozmermi je možné pri výrobe sklopno-posuvných dverí použiť užšie profily, čím sa zvýši presvetlenie miestnosti, optimalizuje sa spotreba materiálu a zníži sa výška prahu. už v základnej verzii prinášajú kovania PSK PORTAL plus bezpečnosť a aktívnu ochranu pred vlámaním - integrované hríbové čapy vo všetkých rohoch zamedzujú vypáčeniu krídla z rámu. Použitím ďalších hríbových čapov a protikusov zo špeciálnej ocele je možné bezpečnostný štandard plynule zvyšovať. Dizajn kľučiek a možnosť farebného zladenia s krytkami kovania ponúkajú rôzne možnosti farebného zladenia interiéru. Elegantné ergonomicky tvarované kľučky sú vybavené integrovanou poistkou proti zabuchnutiu.

K dispozícii je aj široký sortiment typov kľučiek:

 • jednostranné kľučky,
 • uzamykateľné kľučky,
 • obojstranné kľučky (pre ovládanie aj z exteriérovej strany).

Posuvné kovanie PSK Portal plus a Z plus

balkonove dverePSK PORTAL plus je najlacnejšia varianta sklopno posuvného balkónu. Na otvorenie okna je treba použiť vlastnú silu, aby sa okno vysunulo od rámu a následne je možné okno posúvať  do strany.

PSK PORTAL  Z plus s nútením ovládaním je drahšia varianta sklopno posuvného balkónu. Vďaka komfortnému nútenému ovládaniu nožníc je dokonca i veľké a ťažké krídlo možné sklápať a posúvať len jednou rukou.

Posuvné kovanie so zdvihom krídla HS PORTAL

balkonove dverePosuvné prvky, ktoré vedú na balkón, do záhrady alebo na terasu, sú súčasným trendom a zvyšujú svojimi veľkoplošnými krídlami kvalitu bývania a života. HS PORTAL sú dvere, ktoré môžu mať až 12m široký priechod. Krídla s hmotnosťou až 400 kg sa dajú bezpečne, pohodlne a s ľahkosťou ovládať bez vynaloženia veľkého úsilia. Samozrejmosťou je plochá prahová lišta vysoká len 19 mm. Prechod je tak plynulý a bezbariérový bez dodatočných nákladov. Navyše, jej tepelná izolácia je lepšia ako určujú požiadavky nariadenia pre úsporu energií. Spĺňa tak i vysoké nároky na úsporu nákladov a komfort bývania.

copyright 2010

Hlavná 593, 951 48 Jarok, +421 905 631 288, stolar.novak@gmail.com

Výrobky | Eurookná | Eurodvere | Interiérové dvere | Balkónové dvere | Doplnky | Nábytok na mieru

Materiály | Kovanie | Sklo | Povrchová úprava